Центр технічної творчості студентів «Учтехніка». Перший результат

Сучасний ринок праці пред’являє до випускників учбових закладів найвищі вимоги. Працедавця в першу чергу цікавлять практичні навики майбутнього працівника.

Для забезпечення конкурентоспроможності випускників учбових закладів України на сучасному ринку праці в Українській інженерно-педагогічній академії значна увага приділяється формуванню практичних навиків випускників.

Одним з шляхів забезпечення високої кваліфікації молодих фахівців є відродження системи технічної творчості студентів.

В даний час на кафедрі електроенергетики енергетичного факультету УІПА створений і активно функціонує центр технічної творчості студентів «Учтехніка» діяльність якого направлена на реалізацію концепції створення сучасної лабораторної і матеріально-технічної бази УІПА і інших учбових закладів України.

У лютому – березні 2012 року центром реалізований проект створення комплексного демонстраційно-лабораторного стенду «Автономне енергопостачання житлового будинку з використанням енергії Сонця».

Є перший результат

До складу стенду входять:

- фрагмент будівельної частини житлового будинку з енергоефективним утепленням

- повнорозмірна модель системи автономного опалювання і гарячого водопостачання житлового будинку з двома альтернативними джерелами тепла;

- сонячна батарея

- сонячний колектор;

- універсальний випромінювач енергії (імітація Сонця);

- система енергозберігаючого світлодіодного освітлення;

- система вимірювання і автоматики з пріоритетним включенням сонячного колектора.

Такі елементи як сонячний колектор, випромінювач, система освітлення повністю спроектовані і виготовлені членами центру «Учтехника» – студентами кафедри електроенергетики УІПА під керівництвом і з консультаціями провідних викладачів кафедри. Слід відзначити високу промислову якість виготовлення і монтажу елементів стенду і оригінальну загальну концепцію стенду.

На виставці

Даний стенд дозволяє не тільки ознайомитися з принципом дії сонячного колектора і сонячної батареї, але і повноцінно проводити ряд лабораторних робіт по курсах «Основи енерго- і ресурсозбереження», «Нетрадиційні джерела енергії», «Автономні джерела енергії», «Джерела світла» і так далі.

Зараз центр технічної творчості студентів «Учтехника» працює над розробкою і реалізацією ще декількох перспективних проектів.