УІПА відзначила Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів

11 квітня 1945р. – це особлива і пам’ятна дата. Саме в цей день в’язні концентраційного табору «Бухенвальд» підняли інтернаціональне повстання проти нацистів. В результаті понад 21 тисячу ув’язнених, включаючи 914 дітей, були врятовані від знищення. І з того часу весь світ відзначає цю дату як «Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів».

Традиційно у цей день в стінах академії пройшов знаковий захід, присвячений Міжнародному дню визволення в'язнів фашистських концтаборів.

Привітати колишніх в’язнів фашистських концтаборів прийшла Голова обласної державної адміністрації Світлична Юлія Олександрівна.

В актовому залі академії зібрались ветерани Харківської обласної ради борців антифашистського опору, представники Асоціації ветеранів війни і інвалідів, ветерани Другої світової війни, воїни АТО, представники інших громадських організацій, студенти та викладачі академії.

Привітати колишніх в’язнів фашистських концтаборів прийшли Голова обласної державної адміністрації Світлична Ю.О., заступник Голови Черняк М.Є., представники інших державних установ.

Із споминами про жахіття та важку долю у фашистських концтаборах, голод, зневагу, виснажливу працю, тортури та медичні експерименти розповів голова Харківської обласної ради борців антифашистського опору, викладач академії Малицький Ігор Федорович.

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять всіх, хто загинув у фашистських концтаборах (це більше 11 мільйонів людей різних національностей).

Після заходу студенти поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам нацистських переслідувань.