Перший фестиваль для дітей з обмеженими можливостями
 

26 квітня 2014 року на базі історико-археологічного музею-заповідника «Верхній Салтів» відбувся перший фестиваль для дітей з обмеженими можливостями.

Мета даного заходу, що практично не має аналогів в музейній практиці України, – це спільна творча діяльність неоднорідних за складом і цільовій орієнтації музейних груп. Одним з основних завдань даного заходу є залучення аудиторії з обмеженими фізичними можливостями в середовище активного соціального спілкування.

Захід включав в себе кілька паралельних процесів музейного спілкування: екскурсія-спектакль, зорієнтована на аудиторію, яка потребує особливого екскурсійного підходу (група глухонімих і слабочуючих, учні дитячих будинків Харкова); екскурсія-прогулянка, розроблена спеціально для волонтерських груп; проведення майстер-класу з виготовлення української ляльки-мотанки. Свято завершилося невеликими інтермедіями у виконанні глухонімих.

Захід проводився за активної участі команди Enactus УІПА, за підтримки музейного відділення ХДАК, Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту, а також за матеріального сприяння «Міжнародного Фонду Фельдмана» і компанії «Марс».