Спорт


В Українській інженерно-педагогічній академії значна увага приділяється пропаганді здорового способу життя серед студентської молоді, організації фізичного виховання, різного роду спортивних занять та змагань. Кваліфіковані тренери-викладачі сприяють набуттю студентами належних фізичних якостей.

Для покращення рівня фізичного виховання та індивідуального підходу до студентів в процесі навчання на кафедрі Фізичного виховання, починаючи з 2008-2009 н.р., була змінена система організації та проведення занять. Враховуючи наявність умов для проведення занять, сформували наступну структуру:

 • навчальні заняття з видів спорту:
  • аеробіки;
  • волейболу;
  • гирьового спорту;
  • настільного тенісу;
  • регбі;
  • футболу;
  • шахів.
 • навчальні заняття в групах загальної фізичної підготовки (ЗФП);
 • навчальні заняття в спеціальній медичній групі (для студентів, які за станом здоров’я не можуть займатись в групах загальної фізичної підготовки або по видам спорту).

Спортивно-масова робота в академії. Збірні команди академії беруть участь у різноманітних спортивно-масових заходах міського, обласного та республіканського масштабу, проводять товариські зустрічі. Традиційними заходами в академії є свято «День працівника фізичної культури та спорту в Україні», Спартакіада студентів з різних видів спорту та «Дні здоров’я», Чемпіонати України, Універсіади України.

Переможці та призери академічних змагань нагороджуються кубками, дипломами та жетонами.

Регбі в академії вперше заявило про себе з 1988 року, але це були епізодичні появи команди академії в змаганнях. Тільки починаючи з 1999 року, коли команда здобула право виступати серед команд вищої ліги Чемпіонату України з регбі-15, по справжньому, розпочалась історія цього виду спорту в академії. За цей час силами викладачів-тренерів кафедри Фізичного виховання підготовлено 5 майстрів спорту України з регбі, більше 40 студентів-спортсменів стали кандидатами в майстри спорту України. Команда академії дворазовий чемпіон України з регбі-7 серед молодіжних команд 2005 та 2006 років, багаторазовий призер Чемпіонатів України з регбі-15 серед команд I-ліги та вищої ліги. Студенти академії срібні та бронзові призери літньої Універсіади ВНЗ України 2007 та 2011 років. Бронзовий призер Чемпіонату України з регбі-7 серед ВНЗ України 2010 року. Найкращі гравці нашої команди виступають за збірну національну команду України з регбі-15: Сухіх Сергій, Залізняк Іван, Тюріков Максим.

Увесь цей час з командою працюють зав. кафедрою Фізичного виховання Явдошенко О.М. та ст. викладач кафедри Підситков І.В.


Гирьовий спорт. Збірна команда академії є постійним учасником Спартакіади ВНЗ Харківської області серед юнаків, юніорів та дорослих. Найбільшого успіху на цей час досягли такі студенти як:

Головешко Лілія, кандидат у майстри спорту, яка посіла II місце на Чемпіонаті України 2010 р. серед дівчат та стала дворазовою призеркою Міжнародних змагань серед жінок 2010 та 2011 р.р.;

Сутула Артур, кандидат у майстри спорту, призер Спартакіади ВНЗ Харківської області, призер республіканських змагань 2011 р., учасник міжнародних змагань 2010-2011 р.р.;

Мельников В’ячеслав – дворазовий срібний призер Чемпіонату України 2010-2011 р.р. Учасник Чемпіонату Світу серед юніорів 2010 р., в якому посів II місце в особистому заліку та I місце у складі збірної команди України з гирьової естафети. Призер Міжнародного турніру серед дорослих 2011 р.

Тренує команду ст. викладач кафедри Деревенець С.М.


Аеробіка. Команда академії з аеробіки – бронзовий призер Спартакіади ВНЗ м. Києва, номінант «Краща команда» першості м. Харкова, учасниця Спартакіади ВНЗ Харківської області.

Тренує команду ст. викладач Толмачова О.В.