Представники Ради молодих вчених УІПА успішно завершили проходження тренінгів та підвищення кваліфікації щодо АІ та цифрової компетенції

Представники Ради молодих вчених Української інженерно-педагогічної академії Олена ЧЕРНЯК, Голова Ради, доцент кафедри автоматизації, метрології та енергоефективних технологій та Денис БОРИСЕНКО, член Ради, доцент кафедри харчових технологій, легкої промисловості і дизайну успішно завершили серію тренінгів «АІнтелектуальні студії».

Під час тренінгів молоді вчені здобули вміння використовувати базові інструмент зі штучним інтелектом в науковій діяльності для:

- поширення інформації про наукову діяльність;

- обробки й аналізу тексту та даних;

- створення візуальних матеріалів;

- створення інтерактивних матеріалів;

- створення цифрового контенту;

- створення сайтів та інших цифрових активів;

- створення бренду науковця в цифровому просторі.

Курс організовано Радою молодих вчених при Міністерстві освіти і науки  України

Також наші представники пройшли курс підвищення рівня цифрової компетентності наукових та науково-педагогічних працівників за програмою «Цифрові технології в наукових дослідженнях».

Програма І онлайн-школи складалась з двох модулів і передбачала лекційні та тренінгові заняття, а також виконання практичних вправ і завдань.

МОДУЛЬ 1. Цифрові технології для проведення наукового дослідження та виконання науково-організаційної діяльності.

- застосування цифрових технологій для проведення наукового дослідження та ефективного здійснення наукової та науково-організаційної діяльності;

- застосування наукометричних баз даних, електронних бібліотечних систем, онлайн-енциклопедій, інформаційно-аналітичних наукових систем, штучного інтелекту, інструментів відкритої науки для оптимізації часових і фінансових витрат, для аналізу і систематизації зарубіжного і вітчизняного досвіду та виконання різних етапів наукового дослідження;

- застосування хмарних сервісів для спільної роботи з науковими матеріалами;

- цифрові технології для забезпечення спільної роботи над документами і презентаціями;

- практичні вправи: використання хмарних сервісів для спільної роботи над дослідженням; створення анкет та опитувальників; застосування штучного інтелекту для створення структури наукової публікації, доповіді, оголошення, таблиці та ін.

МОДУЛЬ 2. Застосування цифрових технологій для розвитку іміджу вченого та наукової комунікації.

- інструменти відкритої науки як засоби популяризації власних наукових результатів;

- профілі у міжнародних наукометричних базах – «must have» для вченого;

- напрями застосування цифрових технологій для розбудови іміджу вченого;

- застосування електронних соціальних мереж та штучного інтелекту для розбудови персонального іміджу вченого та популяризації наукових результатів;

- застосування цифрових технологій для наукової комунікації та інтеграції у міжнародний дослідницький простір;

- практичні вправи.

За успішне тестування з отриманих знань та виконання практичних вправ молоді вчені отримали сертифікати.

Курс організовано Радою молодих вчених НАПН України; ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації» (УкрІНТЕІ); Офісом підтримки вченого; Інститутом цифровізації освіти НАПН України; Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України; Інститутом соціальної та політичної психології НАПН України; Радою молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України.