Президент Петро Порошенко і професор УІПА Ігор Малицький взяли участь у річниці визволення концтабору Аушвіц (Освенцим)

 70 років тому наприкінці Великої Вітчизняної війни був звільнений концтабір Аушвіц (Освенцим). Цій події в колишньому концтаборі Аушвіц 2 (Біркенау) був присвячений форум, на якому були присутні делегації багатьох держав і ті, що вижили, живі в даний час колишні в'язні таборів Аушвіц 1, Аушвіц 2 (Біркенау), і Аушвіц 3. Форум проходив на території Біркенау у величезному наметі, побудованому відразу за воротами смерті і вмістившому більше 2000 делегатів з різних країн.70 років тому наприкінці Великої Вітчизняної війни був звільнений концтабір Аушвіц (Освенцим). Цій події в колишньому концтаборі Аушвіц 2 (Біркенау) був присвячений форум, на якому були присутні делегації багатьох держав і ті, що вижили, живі в даний час колишні в'язні таборів Аушвіц 1, Аушвіц 2 (Біркенау), і Аушвіц 3. Форум проходив на території Біркенау у величезному наметі, побудованому відразу за воротами смерті і вмістившому більше 2000 делегатів з різних країн.

На форумі Президент України П.Порошенко вручив нагороди, присвячені 70-річчю звільнення фашистського табору смерті Аушвіц-Біркенау голові Української організації борців антифашистського опору, колишніх політв'язнів фашистських концтаборів (ОБАО) Надії Гулей та голові Харківської обласної ради ОБАО Ігорю Малицькому. Нагорода зображує знамениті ворота входу в Пекло 4-х крематоріїв, що димлять, і величезних газових камер.

Для довідки. Нацистська Німеччина створила Аушвіц (у світовій практиці прийнято використовувати німецьку назву Аушвіц, а не польську Освенцим) в 1940 році як місце позбавлення волі для поляків. Це комплекс німецьких концтаборів і таборів смерті, що розташовувався біля міста Освенцим. З 1942-го він став найбільшим місцем винищення євреїв Європи. У Аушвіц нацисти знищили, щонайменше 1,5 млн. людей, в основному євреїв, а також поляків, циган, радянських військовополонених і в'язнів інших національностей. 27 січня 1945 табір був звільнений солдатами Червоної Армії 1-го Українського фронту під командуванням генерал-полковника Конєва І.С.

Ігор Малицький біля воріт з написом «Праця звільняє»


 


Петро Порошенко нагороджує колишніх в'язнів
Всі разом з прапором України


 


Нагорода від президента України на честь 70-річчя визволення концтабору Аушвіц-Біркінау в м. Освенцим