В УІПА відзначили Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів

11 квітня 1945 р. – це особлива і пам’ятна дата. Саме в цей день в’язні концентраційного табору «Бухенвальд» підняли інтернаціональне повстання проти нацистів. В результаті понад 21 тисячу ув’язнених, включаючи 914 дітей, були врятовані від знищення. І з того часу весь світ відзначає цю дату як «Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів».

Традиційно у цей день в стінах академії пройшов знаковий захід, присвячений Міжнародному дню визволення в'язнів фашистських концтаборів.

На заході зібрались ветерани Харківської обласної ради борців антифашистського опору, представники Асоціації ветеранів війни і інвалідів, ветерани Другої світової війни, представники інших громадських організацій, студенти та викладачі академії.

Із теплими привітальними словами до усіх присутніх та зокрема до колишніх в’язнів нацистських концтаборів звернулись ректор УІПА Коваленко О.Е., а також гості заходу – Дроботько В.І., виконавчий директор Харківської Асоціації громадських організацій інвалідів та ветеранів війни, Бондаренко І.А., полковник запасу, заступник голови Харківської обласної організації учасників гібрідних війн та Філінюк М.С. голова обласної спілки ветеранів підводників, капітан 1 рангу.

Із споминами про жахіття та важку долю у фашистських концтаборах, голод, зневагу, виснажливу працю, тортури та медичні експерименти розповів голова Харківської обласної ради борців антифашистського опору, почесний громадянин міста Харкова, професор кафедри Інтегрований технологій у машинобудуванні та зварювального виробництва, викладач академії Малицький Ігор Федорович.

Усі присутні подивились документальний фільм та хвилиною мовчання вшанували пам'ять всіх, хто загинув у фашистських концтаборах (це більше 11 мільйонів людей різних національностей).

Закінчився урочистий захід святковим концертом від культурного центру академії.

А після заходу студенти поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам нацистських переслідувань.