Участь кафедри ІКТМ УІПА в заходах до 100-річчя від дня народження академіка В.М. Глушкова

Науковці кафедри інформаційних комп’ютерних технологій і математики Української інженерно-педагогічної академії Олеся Петрівна Нечуйвітер, Олег Олегович Литвин, Олег Миколайович Литвин, Євгенія Леонідівна Хурдей та аспірант Сергій Сергійович Іванов 19 вересня взяли участь у роботі Міжнародного наукового симпозіуму «Питання оптимізації обчислень (ПОО-XLVIІІ)», який присвячений 100-річчю від дня народження автора фундаментальних праць у галузі кібернетики, математики й обчислювальної техніки – академіка Віктора Михайловича Глушкова.

З вітальним словом до учасників симпозіуму звернулися директор Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України, генеральний директор Кібернетичного центру НАНУ, академік НАНУ, голова програмного комітету симпозіуму Іван Васильович Сергієнко, академік-секретар відділення інформатики Президії НАНУ Олександр Миколайович Хіміч та голова організаційного комітету симпозіуму, академік НАНУ Валерій Костянтинович Задiрака.

Для фахівців в галузі математичного моделювання цікавою була доповідь «Концептуальні засади математичного моделювання» заступника директора Інституту кібернетики з наукової роботи Олександра Миколайовича Хіміча. Особливу увагу в доповіді було приділено розвитку сімейства інтелектуальних комп’ютерів ІМПАРКОМ.

Від кафедри ІКТіМ в секції «Наближення та відновлення функцій і функціоналів» були зроблені наступні доповіді:

− «Наближене обчислення подвійних інтегралів від швидкоосцилюючих функцій загального виду», автор завідувачка кафедри ІКТіМ, професор, доктор фізико-математичних наук Олеся Петрівна Нечуйвітер та аспірант кафедри ІКТіМ за спеціальністю 113 Прикладна математика Сергій Сергійович Іванов;

− «Метод відновлення внутрішньої структури 3D тіла на основі використання систем трьох рентгенівських знімків та томограм», автор професор кафедри ІКТіМ, доктор фізико-математичних наук Олег Олегович Литвин та старший викладач кафедри Євгенія Леонідівна Хурдей.

В обговорені доповідей та загальній дискусії активну участь взяв засновник наукового напрямку «Нові інформаційні оператори», професор кафедри ІКТіМ, доктор фізико-математичних наук, Олег Миколайович Литвин.