"Покладіть на вогонь квіти..."

11 квітня 2012 року, у Міжнародний день звільнення в’язнів фашистських концтаборів, в Українській інженерно-педагогічній академії відбулася традиційна зустріч студентів і співробітників УІПА з колишніми в’язнями концтаборів, ветеранами, учасниками Великої Вітчизняної війни.


Присутні у залі схвильовано слухали розповідь голови обласної ради бійців антифашистського опору Малицького Ігоря Федоровича про нелюдські умови існування в німецьких концентраційних таборах, жахливі спогади колишніх в’язнів жіночих таборів «Равенсбрюк» та «Освенцим-Біркінау» Єрмак Валентини Сергіївни та Фоміної Марії Федорівни. Нікого не залишив байдужим документальний фільм «Червоний трикутник» про долі в’язнів – жінок і  дітей, юнаків і дівчат, молодих і літніх – людей, що потрапили у страшне пекло концтаборів.

Привітати колишніх в’язнів фашистських концтаборів, учасників та ветеранів Великої вітчизняної війни прийшли член ради Всеукраїнської спілки учасників війни, керівник Центру захисту правди історії Великої Вітчизняної війни, заступник голови Міжнародного комітету учасників війни Конюшенко Петро Омелянович, учасник Параду Перемоги, полковник у відставці Крячко Дмитро Опанасович, представники Обласної та Міської державних адміністрацій. З вітальним словом виступила ректор УІПА Коваленко Олена Едуардівна.

Студенти Української інженерно-педагогічної академії привітали гостей заходу, подарували квіти, підготували концертну програму.

По завершенню зустрічі відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника жертвам фашистських переслідувань.