Участь у міжнародній виставці та науковій конференції «Освіта, спорт та туризм в епоху могутності та щастя» у Туркменістані

Ректор Академії Коваленко О.Е. та директор Центру підготовки іноземних громадян Людвичек К.В. у складі делегації Міністерства освіти та науки України на запрошення Міністерства закордонних справ та Міністерства освіти Туркменістану 12-14 листопада 2013 р. взяли участь у Міжнародній виставці та науковій конференції «Освіта, спорт та туризм в Епоху Могутності та Щастя», а також у спільній Раді ректорів вищих навчальних закладів Туркменістану та України. Делегацію очолював Міністр освіти та науки України Дмитро Табачник.

12 листопада 2013 року відбулось урочисте відкриття виставки, на якому було зачитано Привітання Президента Туркменістану Гурбангули Бердимухамедова.

Усі українські виші були представлені єдиним стендом площею 90 кв. м. під спільною назвою «Освіта в Україні» (Ukrainadaky Bilim). У виставці взяли участь 17 ВНЗ, у т.ч. й УІПА. Також були представлені усі туркменські виші, а також російські, білоруські, турецькі, деякі європейські та азіатські виші, спортивні та туристичні фірми та організації. Наша академія підготувала декілька видів рекламних буклетів на російській та туркменській мовах.

На пленарному засіданні наукової конференції з привітальним словом виступив Міністр освіти та науки України Дмитро Табачник, представники вишів та громадських організацій Росії, Німеччини, Білорусії, Італії, Індії, Туреччини та Латвії. На конференції працювали чотири секції, у яких наша делегація прийняла участь.

У Туркменському державному інституті нафти та газу відбулась спільна Рада ректорів вишів Туркменістану та України, на якій одноголосно був прийнятий Меморандум про співпрацю, підготовлений Українською стороною та зачитаний ректором УІПА.

14 листопада Міністр освіти та науки України Дмитро Табачник був прийнятий Президентом Туркменістану. Того ж дня відбулись двосторонні зустрічі ректорів українських та туркменських вишів, зустрічі зі студентами та викладачами, підписання проектів договорів про співпрацю тощо.

Делегація УІПА відвідала Державний педагогічний інститут Туркменістану та Туркменський державний інститут культури. У Туркменському державному інституті культури представники нашої делегації виступили перед студентами та викладачами, де розповіли про Україну, про нашу Академію, про перспективи співробітництва між нашими ВНЗ. У результаті було підписано проекти договорів про співпрацю з цими вишами та Державним енергетичним інститутом Туркменістану. Також наша делегація зустрілась з керівництвом НДІ нафтової та газової промисловості Туркменістану.

Ректор Академії Коваленко О.Е. дала інтерв’ю на телебаченні, де розповіла про організацію освіти на Україні. На закритті Міжнародної виставки та наукової конференції було зачитано Звернення учасників до Президента Туркменістану.

Делегація України на чолі з Міністром освіти та науки України та Послом України урочисто поклала вінки до пам’ятника великому Тарасу Шевченко.