УІПА вшановує пам’ять жертв Голокосту

 

Саме 27 січня у всьому світі визнано Міжнародним днем вшанування пам’яті жертв Голокосту, пам’яті всіх закатованих невинних жертв, пам’яті одного з найстрашніших та найтрагічніших злочинів у світовій історії.

Ця дата офіційно запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН 1 листопада 2005 року, а вперше відзначили цей день наступного року – 2006. Обрана вона не випадково: саме цього дня, 27 січня 1945 року, солдати 1-го Українського фронту визволили в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей.

«Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість», – йдеться в резолюції Генасамблеї ООН.

Нацистські концтабори смерті, Бабин Яр у Києві, Дробицький Яр у Харкові, Львівське гетто та багато інших місць… «Ми тільки чули кулеметні черги через різні проміжки: та-та-та, та-та... Два роки з дня в день я чув, і це стоїть у моїх вухах сьогодні. Під кінець над яром піднявся важкий, масний дим. Він ішов звідти тижнів три» – розповідає про трагедію Бабиного Яру один з його очевидців, що вижив.

Ми з вами, українці, добре розуміємо всю трагічність та небезпеку подібних подій. Ми з вами розуміємо, що таке не має повторюватись, що голокост та геноцид народів не має місця у цивілізованому світі. 

Вічна пам’ять всім невинним жертвам.