Навчально-практичний семінар «Перспективи взаємодії закладу вищої освіти з закладами загальної середньої освіти в умовах воєнного часу» для освітян Харкова

Навчально-практичний семінар «Перспективи взаємодії закладу вищої освіти з закладами загальної середньої освіти в умовах воєнного часу» з директорами закладів загальної середньої освіти Салтівського району міста Харкова було проведено 1 листопада в стінах Української інженерно-педагогічної академії.

На заході відбувалася презентація напрямів взаємодії УІПА з керівниками, вчителями, учнями, батьками учнів з метою підвищення ефективності освітнього процесу в умовах дистанційної освіти, розширення можливостей наукової співпраці.

Захід було реалізовано на основі реалізації концепції створення механізмів управління на основі партнерства (УОП), підходів до розбудови взаємодії між закладами середньої і професійної освіти й Українською інженерно-педагогічною академією, що імплементуються в УІПА в ході виконання Erasmus + проєкту PAGOSTE «Нові механізми управління на основі партнерства та стандартизації підготовки викладачів професійної освіти в Україні».

З презентацією напрямів діяльності Української інженерно-педагогічної академії виступила ректор доктор педагогічних наук, професор Олена Коваленко, яка представила можливості закладу в умовах війни за всіма напрямами діяльності, а також окреслила напрацювання професорсько-викладацького складу в напрямах взаємодії з закладами загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти. Більш докладно спікерами семінару було представлено напрям взаємодії з керівниками закладів і вчителями: можливості підвищення кваліфікації педагогічних працівників і управлінських кадрів; ознайомлення з освітніми технологіями дистанційного навчання «Освітній простір: виклики сьогодення». Як окремий напрям, було презентовано досвід взаємодії представників УІПА з учнями:

− підготовка учнів до ЗНО (НМТ);

− формування мотивації школярів до технічних спеціальностей;

− організація наукової діяльності школярів;

− залучення учнів до інноваційних технологій.

Повідомлена інформація викликала інтерес з боку керівників закладів загальної середньої освіти, жваве обговорення окреслених перспектив взаємодії.

Загалом у заході взяли участь більше 40 представників ЗЗСО. Нашу співпрацю у цьому напрямку буде продовжено.