УІПА виграла грант на реалізацію нового міжнародного проєкту від Kronospan Foundation зі створення VR/AR лабораторії

Шановні друзі, колеги, науково-педагогічний склад, співробітники і здобувачі Української інженерно-педагогічної академії!

З радістю повідомляємо, що наша Академія виграла грант на реалізацію нового міжнародного проєкту «Лабораторія VR/AR УІПА: на шляху до впровадження імерсивних технологій у ЗВО та ПТНЗ України» від румунського фонду Kronospan Foundation в рамках Міжнародного конкурсу проєктів «skill.ED» випуск 2023.

Конкурс був присвячений, головним чином, підтримці загальної, професійної та технічної освіти, незалежно від галузі.

Проєкт Академії зі створення VR/AR лабораторії розрахований на один рік, з 1 січня 2024 року по 1 січня 2025 року, і спрямований на:

‒ створення в УІПА імплементації Лабораторії VR/AR;

‒ впровадження імерсивних технологій у підготовку та перепідготовку викладачів закладів ПТО шляхом розробки комплексу навчальних модулів та фрагментів тренінгів;

‒ навчання тренерів з числа викладачів УІПА та партнерських закладів ПТО;

‒ пілотування серед здобувачів УІПА та учнів партнерських закладів ПТО.

Лабораторія VR/AR передбачає створення унікального інноваційного середовища на базі спеціально підготовлених приміщень Української інженерно-педагогічної академії, оснащених сучасними пристроями для VR/AR для розробки та презентації VR/AR контенту, що розширює можливості вивчення технологічних процесів, організації віртуальних тематичних досліджень викладачами та здобувачами.

Фонд KRONOSPAN профінансує закупівлю спеціалізованого обладнання для лабораторії на загальну суму 7 215 євро.

Мета проєкту – це створення сучасної освітньої платформи для вищої та професійно-технічної освіти, що дозволить розширити науково-дослідницьку діяльність професорсько-викладацького складу УІПА, залучити до цієї діяльності тих, хто здобуває освіту, а також викладачів та учнів закладів ПТО в рамках підвищення кваліфікації, співпраці, міжнародної взаємодії та освоєння нового сучасного досвіду роботи з VR/AR.

Ключова ідея проєкту полягає у розробці сучасної концепції підтримки професійної освіти в Україні із залученням імерсивних методів та віртуальних технологій, створення унікальної інноваційної лабораторії з подальшим стажуванням на її базі викладачів професійно-технічних навчальних закладів, навчання здобувачів та учнів, проведення освітніх та наукових заходів, перепідготовка майбутніх фахівців.

Слідкуйте за новинами проєкту на нашому сайті та офіційних сторінках в соцмережах!