УІПА вшановує пам’ять і подвиг Героїв Крут

В Україні 29 січня вшановують пам’ять героїв Крут – українських студентів, які намагались зупинити більшовицький наступ на Київ у 1918 році. Частина з них потрапила в полон і була розстріляна більшовиками.

Бій під Крутами (поблизу залізничної станції) був успішним для оборонців української державності – наказ командування було виконано, стрімкий наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії й мости. Противник на деякий час втратив боєздатність, що відтермінувало подальши наступ на Київ. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який зберіг молоду українську державність.

Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну.