Науковці УІПА взяли участь у Міжнародній конференції ICL2022 «Навчання в епоху цифрового та зеленого переходу» у Австрії

З 27 по 30 вересня науковці Української інженерно-педагогічної академії взяли участь у 51-ій Міжнародній конференції з інженерної педагогіки «ICL – 2022 Learning in the Age of Digital and Green Transition», яка проходила у місті Відень (Австрія) на базі Віденського технологічного університету (TU Wien) та Віденького університету прикладних наук (UAS Technikum Wien). Конференція поєднувала у собі 25-у Міжнародну конференцію з інтерактивного спільного навчання та 51-шу Міжнародну конференцію з інженерної педагогіки ICL – 2022.

Цього року конференція була проведена у змішаному форматі. Організатори конференції: Міжнародне товариство інженерної педагогіки IGIP, Міжнародна асоціація онлайн-інженерії, Віденський технологічний університет та Віденський університет прикладних наук.

На конференції науковці УІПА презентували проєкт Erasmus + PAGOSTE «Нові механізми управління на основі партнерства та стандартизації підготовки викладачів професійної освіти в Україні».

Цього року на конференції було представлено 8 статей, 4 доповіді було представлено в онлайн-форматі, організованого за допомогою платформи Cisco WebEx Meeting та 4 доповіді – у сесійних залах конференції:

− «Моделювання навчальної діяльності майбутніх ІТ-фахівців із застосуванням нечіткої логіки»;

− «Використання комп’ютеризованих лабораторно-тренажерних комплексів у інженерно-педагогічній освіті»;

− «Емоційний інтелект у розвитку підприємницької компетентності»;

− «Технологія створення відеоконтенту для забезпечення веб-ресурсів дистанційного навчання та його оцінювання засобами кваліметрічного інструментарію»;

− «Розвиток емоційного інтелекту учнів на уроках англійської мови, які викладаються у форматі Speaking Club»;

− «Навчання та підтримка студентів закладів вищої освіти, які постраждали від війни, конфлікту чи вимушеного переміщення: зміни в навчанні англійської мови»;

− «Підготовка студентів інженерно-педагогічних спеціальностей до розробки та реалізації міждисциплінарних дидактичних проєктів з використанням ІТ-технологій»;

− «Дидактична адаптація медичної інформації для формування валеологічної компетентності в інженерно-педагогічній підготовці».

Також представники академії взяли участь у роботі спеціальних сесій:

− Ігри в інженерній освіті.

− Технологічне вдосконалене навчання.

− Тенденції цифровізації в магістратурі та докторантурі.

− Підприємництво в інженерній освіті 2022.

− Європейські параметри інженерної педагогіки тощо.

Українську інженерно-педагогічну академію на ICL2022 представляли: ректор академії, доктор педагогічних наук Олена Коваленко, проректор з наукової роботи, доктор технічних наук Олександр Купріянов, заступник керівника навчально-наукового інституту педагогіки, психології, менеджменту та освіти дорослих УІПА, доктор педагогічних наук Денис Коваленко, завідувач кафедри іншомовної підготовки, європейської інтеграції та міжнародного співробітництва, доктор педагогічних наук Геннадій Зеленін, завідувачка кафедри педагогіки, методики та менеджменту освіти, доктор педагогічних наук Наталія Брюханова, професор кафедри інформаційних, комп’ютерних технологій і математики, доктор педагогічних наук Тетяна Бондаренко, професор кафедри педагогіки, методики та менеджменту освіти, доктор педагогічних наук Галина Єльнікова, професор кафедри педагогіки, методики та менеджменту освіти, доктор педагогічних наук Лариса Карпова, професор кафедри педагогіки, методики та менеджменту освіти, доктор педагогічних наук Людмила Штефан, доцент кафедри педагогіки, методики та менеджменту освіти, кандидат педагогічних наук Лариса Бачієва, доцент кафедри педагогіки, методики та менеджменту освіти, кандидат педагогічних наук Наталія Божко, доцент кафедри педагогіки, методики та менеджменту освіти, кандидат педагогічних наук Ірина Хотченко, доцент кафедри інформаційних, комп’ютерних технологій і математики, кандидат технічних наук Тетяна Ящун, доцент кафедри інформаційних, комп’ютерних технологій і математики, кандидат педагогічних наук Євген Громов, доцент кафедри педагогіки, методики та менеджменту освіти, кандидат педагогічних наук Вікторія Ковальська, доцент кафедри педагогіки, методики та менеджменту освіти, кандидат педагогічних наук Наталія Корольова, доцент кафедри іншомовної підготовки, європейської інтеграції та міжнародного співробітництва, кандидат педагогічних наук Ганна Корнюш, доцент кафедри економіки та менеджменту, кандидат економічних наук Юлія Федорова, асистент кафедри педагогіки, методики та менеджменту освіти Ольга Литвин, аспірант кафедри педагогіки, методики та менеджменту освіти Юрген Коберлейн-Керлер, аспірант кафедри педагогіки, методики та менеджменту освіти Олександр Шевченко.

Свої наукові розробки науковці УІПА представляли в співавторстві з представниками Istanbul University, Turkey; University of Applied Sciences Würzburg-Schweinfurt, Germany; Polytechnic Institute of Portalegre, Portugal; Comenius University in Bratislava, Slovakia; Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна; Національного університету цивільного захисту України.

Праці конференції будуть опубліковані під назвою ICL2022 Proceedings в серії Springer «Lecture Notes in Networks and Systems». Книги цієї серії індексуються в SCOPUS, INSPEC, WTI Frankfurt eG, zbMATH, SCImago, Web of Science.