Enactus

ENACTUS (до 2012 року відома як SIFE) – це найбільша студентська програма у світі, що охоплює 57 000 студентів з 39 країн та понад 500 найбільших компаній у світі. Понад 1 500 студентських команд беруть участь у ENACTUS, навчаючись принципам вільного підприємництва та створюючи нові економічні можливості для суспільства. Найкращі команди від кожної країни щорічно збираються на Всесвітній кубок ENACTUS для визначення Чемпіону світу ENACTUS.

Працюючи в команді під керівництвом наставника-викладача, студенти ENACTUS використовують набуті у ВНЗ знання для реалізації освітніх програм, спрямованих на навчання інших принципам ринкової економіки, навичкам особистого успіху та підприємництва, фінансовій грамотності, принципам збереження довкілля та діловій етиці.

ENACTUS була заснована в 1975 році як регіональний проект в техаському National Leadership Institute. Кожної осені студентські команди починали роботу над власними практичними проектами в області вільного підприємництва, а в кінці весни презентували досягнуті результати на місцевих змаганнях.

До 1995 року ENACTUS розвивалась лише в США, поки в програмі не взяли участь студенти, що приїхали по програмі обміну з Казахстану, Киргизстану та Таджикистану. В березні 1996 року були проведені перші змагання поза межами США – в Бішкеку, Киргизстан. В наступному році 20 команд ENACTUS взяли участь в міжрегіональних змаганнях в Алматі, Казахстан. В той самий час команди ENACTUS почали з’являтись в Канаді, Мексиці та Польщі.

В кінці 1990-х ENACTUS охопила такі країни як Албанія, Бразилія, Південна Корея, Україна, Росія та Узбекистан. В 2000 році відбувся ще більш крупний ріст – програма стартувала в Австралії, Білорусі, Ботсвані, Гані, Малайзії, Нігерії, Південній Африці, Великобританії та на Філіппінах.

Місія ENACTUS – об’єднувати теперішніх та майбутніх топ-лідерів для створення кращого, більш стабільного світу, використовуючи позитивну силу бізнесу.

Команди студентів під керівництвом наставника-викладача розробляють та реалізовують проекти навчання будь-яких груп населення в своєму місті, селищі чи регіоні основам, законам та перевагам ринкової економіки та вільного підприємництва.

Групи населення, методи роботи, кількість проектів, тривалість і масштаби кожного з них, а також конкретний предмет навчання – все це залишається на розсуд самих студентів. Головне – це добре уявляти собі цілі та завдання проекту, способи виконання та методи оцінки результатів. Якщо для проекту необхідні кошти, треба вміти їх знайти – відшукати спонсорів та переконати їх у важливості проекту, або ж заробити гроші в процесі комерційної діяльності.

Команда ENACTUS УІПА існує доволі тривалий час і до 2011 року знаходилась під наставництвом випускниці програми ENACTUS Лях Інни Олександрівни нині регіонального менеджера східного регіону ENACTUS Україна. З 2012 року наставником команди є Ярмош Олена Віталіївна.

За час свого існування команда придумала та реалізувала більше 50 проектів економічної, соціальної та екологічної спрямованості, серед яких найбільш масштабними були наступні: Перший молодіжний інвестиційний форум, Сімейна справа, ЕКО-SIFE, Hand-made та інші. Кожного року команда приймає участь у всеукраїнських змаганнях та посідає там призові місця (наприклад 2008-2010 р.р. – друге місце).

До складу команди  ENACTUS УІПА входять більш ніж 25 студентів з різних факультетів академії, однак кістяк команди складають студенти факультету економічних, управлінських та освітніх технологій. Крім того, варто відмітити, що саме на цьому факультеті (раніше соціально-економічний факультет) більш ніж 5 років тому і була заснована команда.

У своїй діяльності команда ENACTUS УІПА керується загальновизнаними принципами вільного підприємництва і створює та покращує економічні можливості населення.

Команда ENACTUS УІПА щиро дякує за підтримку керівництву Академії в особах ректора проф. Коваленко О.Е. та декана факультету ЕУОТ доц. Гусарова О.О., Харківському Клубу Підприємців, Харківській торгово-промисловій палаті, Регіональному фонду підтримки підприємництва та іншим організаціям та особам, котрі підтримують її діяльність. Також команда ENACTUS УІПА сьогодні співпрацює із загальновизнаними у світі компаніями Філіп Морріс Україна та PZU.

ENACTUS допомагає студентам змінювати світ на краще вже сьогодні та усвідомлювати власний потенціал для подальшого розвитку в якості майбутніх бізнес-лідерів. Допомагаючи іншим, студенти розвивають власні ділові та лідерські навички, розширюючи кордони свого позитивного впливу на світ навколо. ENACTUS створює платформу для отримання досвіду, що змінює життя багатьох людей, і забезпечує нову генерацію молодих талантів необхідними знаннями та вміннями для побудови успішних компаній, міцного суспільства та світу з більшими можливостями для кожного.

Більше про команду ENACTUS УІПА ви можете дізнатися на офіційному сайті http://enactus.uipa.edu.ua