КОМАНДА ENACTUS УІПА

ENACTUS (до 2012 року відома як SIFE) – це найбільша студентська програма у світі, що охоплює активне студентство з 39 країн та найбільші компанії світу. Участь у Програмі допомагає здобувачам освіти навчатись принципам вільного підприємництва та створювати нові економічні можливості для суспільства. Найкращі команди від кожної країни щорічно збираються на Всесвітній кубок Enactus для визначення Чемпіону світу Enactus.

Працюючи в команді під керівництвом наставника-викладача, здобувачі Enactus використовують набуті у своїх закладах освіти знання для реалізації освітніх програм, спрямованих на навчання інших принципам ринкової економіки, навичкам особистого успіху та підприємництва, фінансовій грамотності, принципам збереження довкілля та діловій етиці.

Enactus була заснована в 1975 році як регіональний проєкт в техаському National Leadership Institute. Кожної осені студентські команди починали роботу над власними практичними проєктами в галузі вільного підприємництва, а наприкінці весни презентували досягнуті результати на місцевих змаганнях.

До 1995 року Enactus розвивалась лише в США, поки в Програмі не взяли участь здобувачі освіти, що приїхали за програмою обміну з Казахстану, Киргизстану та Таджикистану. В березні 1996 року були проведені перші змагання поза межами США – в Бішкеку, Киргизстан. Наступного року 20 команд Enactus взяли участь в міжрегіональних змаганнях в Алматі, Казахстан. В той самий час команди Enactus почали з’являтись в Канаді, Мексиці та Польщі.

Наприкінці 1990-х Enactus охопила вже й Албанію, Бразилію, Південну Корею, Україну та Узбекистан. В 2000 році відбувся ще більш крупний ріст – програма стартувала в Австралії, Білорусі, Ботсвані, Гані, Малайзії, Нігерії, Південній Африці, Великобританії та на Філіппінах.

Місія Enactus – об’єднувати теперішніх та майбутніх топ-лідерів для створення кращого, більш стабільного світу, використовуючи позитивну силу бізнесу.

Студентські команди під керівництвом наставника розробляють та реалізовують проєкти навчання будь-яких груп населення в своєму місті, селищі чи регіоні основам, законам та перевагам ринкової економіки та вільного підприємництва.

Групи населення, методи роботи, кількість проєктів, тривалість і масштаби кожного з них, а також конкретний предмет навчання – все це залишається на розсуд кожної команди. Головне – це добре уявляти собі цілі та завдання проєкту, способи виконання та методи оцінки результатів. Якщо для проєкту необхідні кошти, треба вміти їх знайти – відшукати спонсорів та переконати їх у важливості проєкту, або ж заробити гроші в процесі комерційної діяльності.

Команда Enactus Української інженерно-педагогічної академії існує доволі тривалий час, свою історію вона починає з початку 2000-х років. За цей час колишні учасники встигли пройти шлях від просто члену команди, до наставника, а згодом – до регіонального менеджера програми Enactus в Україні.

За час свого існування команда придумала та реалізувала понад 60 проєктів економічної, соціальної та екологічної спрямованості, серед яких найбільш масштабними були:

• Перший молодіжний інвестиційний форум.
  • Сімейна справа.
  • ЕКО-SIFE.
  • Hand-made та інші.

Кожного року команда академії бере участь у Всеукраїнських змаганнях та посідає там призові місця, стабільно тримаючись у ТОПі найкращих команд України.

До складу команди Enactus УІПА на стабільній, постійній основі входять більш ніж 25 студентів з різних факультетів академії, однак кістяк команди складають студенти економічних спеціальностей. Варто відзначити, що свого часу саме на соціально-економічному факультеті й була створена ця команда.

У своїй діяльності команда Enactus УІПА керується загальновизнаними принципами вільного підприємництва і створює та покращує економічні можливості населення.

Команда Enactus УІПА щиро дякує за підтримку керівництву академії в особах ректора проф. Олени Едуардівни Коваленко, проректорів та керівництва факультету, Харківському Клубу Підприємців, Харківській торгово-промисловій палаті, Регіональному фонду підтримки підприємництва та іншим організаціям та особам, котрі завжди підтримували й підтримують діяльність команди.

Enactus допомагає студентству змінювати світ на краще вже сьогодні та усвідомлювати власний потенціал для подальшого розвитку в якості майбутніх бізнес-лідерів. Допомагаючи іншим, здобувачі освіти розвивають власні ділові та лідерські навички, розширюючи кордони свого позитивного впливу на світ навколо. Enactus створює чудову платформу, яка є абсолютно доступною усім бажаючим, для отримання досвіду, що змінює життя багатьох людей, і забезпечує нову генерацію молодих талантів необхідними знаннями та вміннями для побудови успішних компаній, міцного суспільства та світу з більшими можливостями для кожного.

Більше про команду Enactus УІПА на офіційному сайті команди