Відвідування Харківського історичного музею, виставка «Україна козацька: погляд крізь століття»

Виставку під назвою «Україна козацька: погляд крізь століття» у Харківському історичному музеї відвідали 12 жовтня студенти факультету економічних, управлінських та освітніх технологій груп ДЕУ-Ек18, ДЕУ-М18, ДЕУ-ПТБ18, ДЕУ-ПОСо18 разом зі своїм куратором Дем’яненко Т.І.

Виставка презентує один із найвизначніших періодів національної історії – козацьку добу, – час розгортання нової хвилі боротьби українського народу за волю та створення самостійної держави.

Головною реліквією виставки є унікальний гетьманський прапор кінця XVII століття. Майже півстоліття – цілих 42 роки – прапор уособлював найвищу державну владу в козацькій державі – Гетьманщині.

З ним пов’язані імена чотирьох українських гетьманів – Івана Самойловича, Івана Мазепи, Івана Скоропадського та Данила Апостола. Цінність реліквії підсилює той факт, що це одне з трьох гетьманських знамен, що збереглися до нашого часу і єдина пам’ятка цього типу в Україні (інші зберігаються у Москві та Стокгольмі).