Студенти факультету ЕУОТ відвідали перший музей-аптеку у Харкові

Перший музей-аптеку у Харкові відвідали 30 жовтня студенти гр. ДЕУ-Ек18, ДЕУ-М18, ДЕУ-ПТБ18, ДЕУ-ПОСо18 разі своїм куратором Дем’яненко Т.І. факультету економічних, управлінських та освітніх технологій.

У харківській аптеці-музеї зібрано близько 2500 експонатів, оглянувши які можна дізнатися, як аптеки та фармацевти працювали в минулих сторіччях. Колекцію формували більше 20 років, а на широкий огляд її виставив директор хімфармзаводу «Червона Зірка» Ігор Трутаев. Місце розташування музею не випадково: в будівлі на перехресті вулиць Воскресенської і Греківській аптека знаходиться вже більше 100 років. У музеї представлені інструменти для приготування ліків, банки і флакони з фірмовими знаками, старовинні книги, рецепти і екзотичні настоянки.

У музеї можна побачити документи, рецепти з прізвищами відомих свого часу харківських фармацевтів і колекцію сигнатур – паперових ярликів, які кріпили сургучем до пляшок з приготованими ліками при продажу. Кожна сигнатура – своєрідний аптечний документ, на якому зображували герб аптекаря або фасад будівлі аптеки. Також на ярликах писали прізвище фармацевта, дані пацієнта і вказівки із застосування ліків.